Jak jsem na tom?

03.04.2022

Někteří by mohli prohlásit, že Raven zmizela z povrchu zemského. Věřte mi, ono to tak chvíli i vypadalo. 


Nedokázala jsem číst, psát a dokonce ani cokoliv přidávat na sociální sítě. Byla jsem tak psychicky vyždímaná, že jsem zanedbávala něco, co v hloubi duše miluju a dává mi to smysl. Poslední dva týdny jsem si uvědomila, že psaní je opravdu něco, čemu se chci celoživotně věnovat. Samozřejmě ve volném čase. 

Ale abych to mohla dokázat, musím pro to něco obětovat. Musím se občas přemoci, zvednout se z postele od seriálu a sepsat článek na blog. Nebo si utřídit ty myšlenky, co mi létají hlavou a přenést je na papír. A v neposlední řadě musím přestat vymýšlet stále další a další scénáře knih, když ty staré ještě nemám dokončené. 


Cílem roku 2022 je vydat jednu knihu. Zatím nejsem schopna říct, která to bude, dokonce ani jakým způsobem ji k vám dostanu, ale je to výzva, které se musím postavit. Musím přemoci strach a upravit dokončené rukopisy. A hlavně je musím posílat do nakladatelství, pokud přes ně chci své knihy vydat. 

Jak na tom momentálně jsem? 

Mám dokončené 4 knihy. 

 Záměnu už spousta mých čtenářů zná. Ta je na tom momentálně nejlépe - má za sebou práci redaktorky a tiše čeká v šuplíku, až se pustím do oprav a dám jí  potřebnou péči. 

Dokončila jsem Příliš mnoho a Příliš blízko. První dvě knihy NA série, na kterou jsem pyšná a doufám, že ji jednoho dne budete moci držet v ruce. První díl dokonce prošel dvěma koly betace a momentálně nejspíš čeká na svou chvilku zazářit. Příliš blízko oproti tomu nemá ještě ani první editaci a rozhodně ji neviděly betačtenářky. Ráda bych jim knihu do léta poslala, abych na ní pak mohla začít pracovat. 

Posledním dokončeným dílem je Až odejdu. U tohoto díla zatím nechci nic moc prozrazovat, ale věřím, že se máte na co těšit, jelikož se budeme točit v okolí anglické šlechty. 


K tomu mám velkou spoustu rozepsaných knih. 

Momentálně velmi aktivně pracuji na knize Vzpomínky v nás, která je prvním dílem ze dvou a jedná se o Young Adult román s trochou detektivního pozadí, takže věřím, že si získá své čtenáře. 

A co až tohle dopíši? Co se chystá? Rozhodně další díly už známých sérií, ale také jeden standalone, který mám v plánu poslat do soutěže od CooBoo a některé události budou vycházet ze skutečných zážitků. 

Pevně věřím tomu, že i když nejsem tak aktivní a ještě jsem nedokázala žádnou knihu vydat, moji věrní čtenáři mi zachovají přízeň. Věřím totiž tomu, že je lepší počkat a knize dát potřebnou a detailní péči, než to uspěchat a zklamat jak čtenáře, tak sám sebe. A také jsem přesvědčena, že všechno má svůj pravý čas. Na mé knihy ten pravý čas prostě ještě jen nepřišel. 

Tak mi držte palce a doufejme, že jednou ten čas přijde. 

Vaše R.