Jak mi nevyšla kampaň na Pointě

17.08.2021

Aneb hořká zpověď začínající autorky a její idea toho, že se jí podaří vybrat na knihu a vyjde jí. 


Bohužel se stalo to, co jsem očekávala. Kampaň na Pointě mi prostě nevyšla. 

Ono se také není čemu divit, protože vybrat od cizích lidí 100 000 Kč je poměrně nadlidský úkol. Člověk by mohl namítnout - tak proč máš tak dlouhou knihu a drahé náklady? No jo, to je těžké na to odpovědět jednoduše. 

Zaprvé. Moje kniha nemá 100 stran jako některá další díla, co na této stránce formou crowdfundingu vycházejí. Ono těch 260 stran samo o sobě byl dost ranec. 


Zadruhé. Kolegové. Na Pointě najdete velkou spoustu autorů, ale pokud chcete pro své dílo ty nejlepší, ověřené s nějakými referencemi, tak pak si za jejich kvalitní práci prostě připlatíte. Jasně, že si můžete zvolit někoho levnějšího, ale otázka je, jestli pak výsledná práce na knize bude taková, jakou jste si představovali. 

Zatřetí. Ačkoliv si myslíte, že máte skvělé přátele a silnou základnu pro podporu knihy, nakonec se ukáže, že i vlastní rodině je zatěžko vám na knihu přispět. (Myšleno širší rodině.) A o takzvaných přátelích ani nemluvím. Ano, našli se tací, co mi přispěli a to dokonce nemalé částky, ale byla jich minorita. 

Začtvrté. Sponzoři. Ačkoliv jako blázen píšete desítkám možných sponzorů, dáváte reklamy, kam jen můžete, stejně vám ve většině případů neodepíšou nebo vám zcela arogantně odpoví, že na to, aby do vás investovali jste úplná nula. Ano, čtete správně - opravdu se to stalo. 

Takže ačkoliv mi dnešní den zbývají ještě tři dny do konce předprodeje, je mi jasné, že 45 tisíc se vybrat nestihne. Na jednu stranu je mi to líto, ale na druhou....ani ne. Prošla jsem si za těch 30 dní svým vlastním osobním peklíčkem a už asi nikdy více. Pokud máte zájem si o tom se mnou popovídat podrobněji, napište mi na instagramu. Budu se těšit. 

A co se týče mé knihy Záměna, tak vám slibuji, že nekončím. Rozhodně se od teď budu snažit ještě intenzivněji, abych ji mohla vydat. Už mám v hlavě nějakou vizi, se kterou mi pomohla skvělá Lusy Adams a já pevně doufám, že vám to udělá radost. No nic, mějte se hezky. 

Vaše Raven.