Jak pokračuje moje psaní

23.05.2021

Práce autora je poměrně náročná v mnoha ohledech. 

Tak zaprvé, většina z nás to nedělá jako full-time job, takže si snažíme ukradnout nějaké ty chvilky po příchodu z práce, abychom se mohli věnovat tomu, co tak milujeme. Jenže ne vždycky přijde inspirativní chvilka. Občas jsou dny, kdy jen sedím a čučím do obrazovky počítače - neschopná se pohnout či napsat jediné slovo. Ale tak je to také správně. Nemohu ze sebe pořád jen chrlit dokonalá slova. I my potřebuje občas oddech. Momentálně jsem ve fázi, kdy se chystám na předprodej knihy pomocí crowdfundingu na Pointě, ale nějak z toho nemám dobrý pocit. Nevím, proč. Prostě nemám a říkám si, jestli jsem neudělala chybu, když jsem to chtěla zkusit. Ostatně, ještě nikde není psané, že se na knihu vybere, že jo. 

Kromě toho jsem dopsala svoji druhou knihu - první New Adult s názvem Příliš mnoho. Právě pracuji na těch základních kosmetických úpravách v dějové linii a také měním jména hlavních postav. Už brzy tenhle rukopis dostanou do ruky moji betačtenáři, aby ho jako první spatřili. Co bude poté, až si rukopis přečtou, to vážně netuším. Pravděpodobně strávím dost času nad tím, že se budu snažit zapracovat jejich připomínky - přeci jen 5 betačtenářů může mít 5 různých názorů. A až bude všechno hotovo, pokusím se rukopis nabídnout některému nakladatelství. I když ani tímhle krokem si nejsem vůbec jistá a stejně tak nevím, jakému nakladatelství bych rukopis měla poslat. 

Stejně tak mám pořád rozepsaný druhý díl série Camelot s názvem Poslední strážce. Vím, že mi chybí asi 10 stran do konce celé knihy, ale momentálně nejsem schopná to dokončit. Potřebovala jsem od fantasy na nějakou chvilku oddech. Kdy začnu psát třetí a závěrečný díl celé série, to nemám nejmenší tušení. A pak mám v hlavě ještě tři projekty. Některé jsou už rozepsané - například jedna fantasy, která je převyprávěním známé pohádky, či kniha inspirovaná jedním šumavským mýtem a další new adult kniha, tentokrát pokračování série Příliš - s jinými postavami. 

Zajímalo by mě, jak to mají ostatní autoři. Zda mají rozepsaných několik děl najednou, nebo se jen věnují stoprocentně tomu jednomu? Těžko říct. Já nedokážu zůstat u jednoho příběhu a to z očividných důvodů. Občas prostě nemám inspiraci na fantasy, ale naopak se mi v hlavě odehraje skvělá romantická scéna a já ji okamžitě musím přenést do počítače. Tak se stane, že třeba strávím tři hodiny večer psaním náhodných scén, až se rozhodnu, že to poskládám dohromady a udělám z toho knihu. 

Uf, no nic. Jediné, v co doufám je to, že mě teď nenapadne zase další příběh, protože to už bych asi nedala. Víc příběhů najednou už nejsem schopná psát. Mějte se krásně, 

Raven.